Dobra wiadomość dla osób, które zawarły Riester-Rente lub chciały by posiadać ubezpieczenie emerytalne z dofinansowaniem od Panstwa Niemieckiego! Od 01.01.2018, każda dorosła osoba otrzyma większe dofinansowanie: Państwo niemieckie będzie dopłacać zamiast 154 Euro jak do tej pory - 175 Euro rocznie! Dzieci w dalszym ciągu będą otrzymywały 300 Euro jeżeli urodziły się po 2008 roku, dzieci urodzone przed 2008 rokiem otrzymują 185 Euro. Według obliczeń niemieckiego ministerstwa finansów jedna osoba z dwójką dzieci, która przez 20 lat wpłaca na swój fundusz Riester Rente otrzyma 15.500 Euro samych dotacji od Państwa. Kapitał ten również można przekazać na własny dom lub mieszkanie! Dowiedz się więcej w naszym biurze!

 

Z przyjemnością informujemy Państwa, że została otwarta nowa siedziba naszego biura. Dzięki Państwa zaufaniu mamy możliwość dalszego rozwoju i poszerzania zasięgu naszych usług. Przypominamy, że za naszym pośrednictwem zostanie zameldowana działalność gospodarcza, oferujemy także prowadzenie takiej działalności, kompleksowy serwis biurowy dla firm, a także doradztwo podatkowe i ubezpieczeniowe zarówno dla firm jak i osób prywatnych.

Serdecznie zapraszamy do naszej nowej siedziby, która mieści się pod adresem: Heinrichstr.73 Düsseldorf. W celu ustalenia terminu spotkania prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy.

Państwo Niemieckie opracowało koncept trzech filarów emerytalnych ze względu na niski przyrost naturalny oraz postęp medyczny, co wiąże się ze starzeniem się społeczeństwa niemieckiego. Warto więc zadbać o własną przyszłość emerytalną.

Od stycznia 2015 Kindergeld zostało podniesione o 4 Euro. Zasiłek rodzinny w Niemczech podnosi się więc na piersze i drugie dziecko z 184 do 188 Euro, na trzecie dziecko z 190 Euro do 194 Euro oraz na każde kolejne dziecko z 215 Euro na 219 Euro. Familienkasse wypłaca podniesiony zasiłek automatycznie od września 2015 roku dla 8,9 Milionów upoważnionych do otrzymywania zasiłku rodzinnego Kindergeld na dzieci w Niemczech. Wyrównanie od stycznia 2015 za minione miesiące osoby otrzymujące Kindergeld otrzymają do końca października 2015 roku. Od stycznia 2016 możemy się spodziewać kolejnej podwyżki Kindergeld o kolejne 2 Euro. Chcesz złożyć wniosek o zasiłek rodzinny w Niemczech? Chętnie pomożemy z wszelkimi formalnościami!

Wielu z nas musi się sporo natrudzić, aby każdego miesiąca wyjść na swoje. Co zatem z zabezpieczeniem przyszłości? - To pozostaje zdecydowanie na dalszym planie. Tak wcale nie musi być, pokazujemy Państwu z jakich źródeł i środków finansowania należy korzystać, aby zbudować sobie rezerwę finansową.

Niemcy wpadają w ubóstwo spowodowane narastającą liczbą osób starszych. Jednemu na trzech pracowników grozi emerytura poniżej minimum egzystencjalnego - obecnie 688 Euro miesięcznie. Winne temu są w pierwszej linii reformy emerytalne. Przy obecnym stanie sytuacji poziom emerytur będzie dalej spadał aż do roku 2030 z 49,6 % do 43% pensji netto.

NASI DORADCY

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
PRO-EXPERT
Eliza Tutak - Lubieńska

tel. 015218542488

lubienska@proexpert-de.com

PRO-EXPERT
Martyna Orłowska

tel. 01713405874

orlowska@proexpert-de.com

PRO-EXPERT
Ewelina Szcześniewska

tel. 015738137989

szczesniewska@proexpert-de.com